2008-10-12

20 x 20 cm

20 x 20 cm to według mnie idealny rozmiar jeśli chodzi o ramki z podpórką, czy obrazki do zawieszenia. Przeze mnie wykorzystywany właściwie wyłącznie w tym celu, ponieważ albumy samoistnie zmniejszają mi się do rozmiaru mini lub rosną do 30 x 30, albo dryfują w stronę zupełnie niestandardowych form czy wymiarów. Do stworzenia ramki wykorzystuję zwykle tekturę introligatorską 1,5 mm lub 2 mm grubości, po naklejeniu papieru bazowego z obu stron i wszystkich elementów ozdobnych staje się bardzo sztywną, solidną ramką, w dodatku w 100 % personalizowaną :)

Jako, że najchętniej i z największą przyjemnością tworzę dla dzieci - staram się, aby ramki były soczyste, radosne, czasem bardzo słodkie, czasem subtelne i delikatne, najczęściej z dużą ilością kwiatków Prima i trójwymiarowych elementów, np. guzików, na bazie ciekawych kolekcji papierów. Często udaje się znaleźć to "coś" w kolekcji zupełnie nie przeznaczonej dla dzieci, a niekiedy sięgam po typowo "dziecięce" kolekcje, które same w sobie są olbrzymią inspiracją. Papiery z różnych kolekcji My Mind's Eye oraz Kelly Panacci inspirują mnie nieustannie. Oto co udało mi się w ostatnim czasie stworzyć, dzięki intensywnemu buszowaniu w papierach ww marek - kilka ramek w rozmiarze 20 x 20 cm:


Jeżeli masz ochotę stworzyć podobną ramkę z moją pomocą, nauczyć się kompozycji w obszarze 20 x 20 cm i zapoznać się z materiałami oraz narzędziami, jakich używam przy tworzeniu ramek - serdecznie zapraszam na warsztaty "Ramki i Obrazki" - jeszcze w październiku na Festiwal Progressteron do Poznania, lub już w listopadzie - na warszawskie warsztaty do mojej pracowni mieszczącej się w Naszym Hobby oraz w Pasji w C.H. Blue City.
Kalendarz warsztatów jak zwykle TUTAJ.
/Karola

0 komentarze: