2008-09-06

Na prawdę na każdą okazję...

Albumy - scrapbooki mają pewną fantastyczną cechę wspólną - jakkolwiek ich nie ozdobić, jak bardzo mogą się od siebie różnić lub upodabniać - formatem, formą, stylem, czy wachlarzem zastosowanych technik i materiałów - jedno jest pewne - mają nieograniczoną tematykę. Tworzenie albumów na przeróżne okazje i w różnych tematach też jest fantastyczne, przynajmniej mnie pozwala zmierzyć się z tym, co czasem nie do końca udaje mi się ujarzmiać na co dzień :)
Niedawno trafiły na scraplabowy stół dwa zlecenia na albumy, które - jak sądzę miały bardzo ciekawą tematykę, pomysłowe przesłanie i wiele ciepła w samej idei, obydwa miały być prezentami - niespodziankami i obydwa dokumentowały jakiś okres czasu "ku pamięci" ...
Album formatu 30 x 30 cm został stworzony na zlecenie pracowników firmy Nutricia, którzy postanowili sprawić niecodzienną niespodziankę swojej koleżance, odchodzącej na emeryturę. Zamierzali na pożegnanie ofiarować jej album z pamiątkowymi zdjęciami z wielu lat wspólnej pracy, ów album wyglądał tak:


Drugi album miał za zadanie zachować w ciekawej oprawie bardzo cenne, wspólne zdjęcia dwóch przyjaciółek od serca, z dodatkowymi miejscami na opisy, podpisy i hasła. Oto ten album, formatu 20 x 20 cm:

Zachęcam gorąco do rozejrzenia się wokół siebie i próby podjęcia wyzwania polegającego na stworzeniu albumu o niestandardowej tematyce. Wszak chwila ulotną jest i wszystko oraz wszystkich warto dokumentować :)
/Karola

1 komentarze:

Almirani pisze...

Cudowne! Nie mogę się napatrzeć. Mam nadzieję, że na spotkaniu z Karolą "liznę" troszkę tego talentu :-)
Pozdrawiam