2009-02-09

Własne M-1

Jestem zagorzałą fanką wszelkiego rodzaju domków do zdobienia, jak również takich, które składa się własnoręcznie, wg zaprojektowanego przez siebie szablonu, lub dostępnego gotowca do sklejenia. Domki to taka moja mała, niegroźna (pewnie do czasu...) mania, która objawia się co jakiś czas kolejnym nowym modelem. Tego typu domki wpisujące się delikatnie w nurt Altered Art, czyli kierunek pozwalający zmieniać wygląd lub przeznaczenie przedmiotów, a najczęściej i jedno i drugie - niestety nie mają zbyt wielu funkcji praktycznych. O ile uda nam się zrobić lub zdobyć domek, który może służyć np. jako skarbonka, lub przechowalnik czegokolwiek, o tyle w większości przypadków domek staje się niebanalną ozdobą domu - lub jak twierdzą złośliwi - kolejnym, niczemu nie służącym zbieraczem kurzu :D W każdym razie - jest to model wdzięczny i dość łatwo poddający się obróbce, świetny jako prezent lub bibelot dodający naszym wnętrzom smaczku.

Wraz z narodzinami nowego kierunku (którego pojawienie się było jakby nieuniknione, biorąc pod uwagę, że Polka Potrafi) - Decou Scrap, czyli zdobienie materiałami scrapowymi przedmiotów do tej pory przeznaczonych do decoupage, dla chętnych - także z zastosowaniem paru technik znanych dekupażystkom - cieniowań, lakierowania, spękań, dodając charakterystyczne dla wielu scrapowych styli - odstające ozdoby (kwiaty, guziki, tekturki...) - każdy domek, pudełko czy ramka zdobiona tą metodą może być prawdziwym multitechnicznym wyzwaniem, a ogranicza nas - jak to się zwykło mawiać - jedynie wyobraźnia.

Na rynku produktów do zdobienia dostępnych jest przynajmniej kilka drewnianych modeli domków, karmników itp. domo-kształtnych , do niedawna anektowanych głównie przez dekupażystki, np. internetowy sklep z atykułami drewnianymi do zdobienia - Drewniana Dolina oferuje kilka modeli domków, również na stronie Stamperii możemy znaleźć piękne, drewniane karmniki do ozdabiania, z linii Decorabilia.

Właśnie jeden z domków Stamperii stał się obiektem obróbki podczas warsztatów 30.01.2009 - "Altered Art - ozdabiamy drewniany domek". Poniżej prezentuję jedną z prac, jakie udało się nam wykonać podczas warsztatów. Iza ozdobiła domek do pokoju swoich małych dzieci, używając papierów Crate Paper z kolekcji Baby Bee, oraz kwiatów Prima, zastosowała delikatne postarzenia i stworzyła piękny, lecz pracochłonny daszek (każdy element postarzony!) :)


Powtórka z warsztatów "domkowych" juz wkrótce, termin pojawi się jak zwykle w naszym kalendarzu imprez, tymczasem zapraszam na przegląd innych, zalterowanych domków, które udało się jakiś czas temu wykonać w zaciszu ScrapLab-u:


Pozdrawiam ... z domu :)))

/Karola

5 komentarze:

Dinolka pisze...

Świetne te domki. I wcale nie uważam żeby były zbieraczami kurzu, piękne rzeczy chętniej się odkurza ;)

Zapraszam do siebie dinolka.blogspot.com

finnabair pisze...

tak tak, mania domkowa trwa, sama jestem jej ofiarą :)
Ten biały domek..hmmm..wymiata :)

Ania pisze...

Wspaniałe te domki! Chciałabym taki mieć :) Może uda mi się samej podobny stworzyć. Zapraszam do siebie.

Zojka72 pisze...

Domki piękne, jak zwykle! Czekam na więcej:-)

christal83@orange.fr pisze...

Very nice, i Love it !!!
biz christal83