2009-03-02

Nietypowe bazy albumów

Mini albumy mają pewną fantastyczną cechę - są małe i dość szybko jesteśmy w stanie zaaranżować w nich zdjęcia wraz z całą paletą ozdób. Z czasem jednak nudzą nam się tradycyjne kształty kwadratu, prostokąta a nawet koła... Czasem pojawia się potrzeba pewnego wyzwania lub urozmaicenia naszej kolekcji pamiątkowych albumów o nowe, niebanalne, nietypowe kształty.

Samodzielne zaprojektowanie bazy moze nastręczać pewne trudności, nie wspominając o estetycznym czy choćby symetrycznym docięciu tektury do pożądanego kształtu. Jest jednak pewne miejsce w sieci, które ratuje udręczone scrapowe dusze i nie daje popaść w rutynę, oferując ogrom pięknych, świetnej jakości surowych baz pod albumy. Jest nim Scrapiniec.

Miałam przyjemność pracować z tymi bazami i pewnie jeszcze nie raz po nie sięgnę, ponieważ zarówno grubość (1,5 mm) wydaje mi się idealna jak i jakość wykończenia, ale przede wszystkim
niesamowity wybór - począwszy od prostych tagbooków poprzez bazy - słowa (wordbooki), kończąc na naprawdę skomplikowanych kształtach. Istnieje także możliwość samodzielnego skomponowania albumu z kart o różnym kształcie, co daje świetne pole do popisu i nieźle pobudza wyobraźnię.

Praca z bazami ze Scrapińca zainspirowała mnie do stworzenia cyklu warsztatów "Mini Albumy Nietypowe Bazy", a wszystkich chętnych do zmagań z aranżacją niebanalnych w kształcie kart - serdecznie zapraszam do zerknięcia w warszawską wiosenną ramówkę ;)

A oto albumy o nietypowych kształtach, na bazach ze Scrapińca, jakie udało mi się do tej pory stworzyć:
Swego czasu udało mi się zaaranżować także inne kształty baz pochodzące z innych źródeł - tagbook o fantazyjnym kształcie, album na bazie filtrów do kawy, album - domek, czy album - serce:
Jeśli ktoś jeszcze waha się czy spróbować zabawy z ciekawymi bazami - niepotrzebnie! To naprawdę mocno inspirujące, a dodatkowo - ćwiczy cierpliwość i dokładność w oklejaniu, wycinaniu i ... szlifowaniu :) Ale za to efekty wynagradzają wszystko!

------------------------------------------------------------------

I jeszcze na koniec - PRZYPOMINAJKA!

Na prace z ostatniej kolorosfery czekamy do jutra, do północy! Spóźnialscy - pobudka :D
Aby nie było, że się obijam - zajawka mojej kolorosfery :DSerdeczne pozdrowienia!
/Karola

0 komentarze: